THE HARRISON STUDIO – A GREEN HEART (dokumenty)

,
THE HARRISON STUDIO – A GREEN HEART (dokumenty)

A Vision for the Green Heart of Holland, 1984

Vize pro zelené srdce Holandska, 1995. Na žádost Rady kultury jižního Holandska jsme uvažovali o Zeleném srdci. Počínaje zhodnocení vhodnosti metafor v názvu “zeleného srdce” jsme hledali její význam a identitu. Zelené srdce lze považovat za rozsáhlou farmu zaměřenou na kruh měst, Amsterdam, Rotterdam, Utrecht a spol. Jeho krajinné podoby představují historii Holandska. Je to orientační bod, kterým zbytek světa uznává Holandsko. To může být považováno za velký ústřední park pro tento soubor měst, který je zase hospodářským a kulturním centrem v Evropě. Ale zelené srdce nyní čelí zásahu zvenčí a vývoji zvenčí. Jeho hodnota v letech 1994-5 byla projednávána, její identita byla zpochybňována, její existence byla ohrožena.

doublemap

V reakci na tuto situaci Harrison Studio sestavil řadu obrazů – část keramické dlaždice, dílčí mapu, část výkresu, část video a část diskursu. Navrhovali novou vizi pro Green Heart a Holland Randstad. V návrhu se objevily nové hraniční podmínky, které by objasnily roli městských, ekologických a zemědělských komunit, které tvoří většinu holandské krajiny.

Kousek má řadu konceptů vložených do jediného snímku
1. Dává identitu 800 čtverečních km prostoru Green Heart
2. Stanovuje formu, která podporuje biologickou rozmanitost v městských, příměstských a zemědělských společnostech
3. Stanoví podmínky, které zachovávají totožnost okruhu měst – Den Haag, Utrecht, Amsterdam ET. al.
4. Přesměruje obrovský ekonomický motor ve výši 200 miliard dolarů, který vznikl v této oblasti kvůli plánovacím požadavkům na 600 000 domů a souběžnou infrastrukturu.

Výsledky
Většina otázek vznesených a navržených na výstavě Green Heart byla vyjádřena v návrhu ministra životního prostředí pro Holandsko v roce 1995. Vstoupila nová vláda a návrh byl odložen do roku 1999. Práce byla znovu vystavena a předložena Ministerstvo zemědělství, životního prostředí a lesnictví v roce 1999. Pojmy v těchto pracích jsou v plánu vlády a jsou přijaty s modifikacemi. V podstatě čára vytvořená v obraze, která definuje Zelené srdce, se stala oficiální čárou na současných holandských mapách. Závěrečná zpráva o udržitelném otevřeném prostoru v severozápadní Evropě, financovaná Evropskou skupinou pro regionální rozvoj, v roce 2005 prohlásila, že zelené srdce Holandska je jedním ze sedmi nejhodnotnějších otevřených prostorů v tomto rozsáhlém regionu, které potřebují další ochranu.

Kde: Gouda, Nizozemsko
Kdy: 1994-1995
Kdo: Studio Harrison Gouda.
Návrháři: Gabriel Harrison, Vera Westergaard
Vedoucí projektu: Martin Von Weisemal.
Krajinný architekt: Rimmer DeVries.
Na objednávku: kulturní rada jižního Holandska a provincie
Jižní Holandsko, Adrian de Regt, ředitel

Skills

Posted on

01/05/2018